U soudu: Moderace smluvní pokuty

Soudní rozhodnutí nejsou zajímavá jen pro právníky. Mnohdy za nimi stojí i pozoruhodný příběh. O jednom takovém rozsudku pojednává i epizoda podcastu Podnikej správně. Nejen, že rozbouřil vody právního světa, ale také se týká věci, kterou spousta podnikatelů běžně řeší. A ještě k tomu není přespříliš komplikovaný. Pro podcast značka ideál.

Řeč je o dohodě o mlčenlivosti, kterou často známe pod pojmenováním NDA. Konkrétně v tomto případě došlo k uzavření tzv. Letter of Intent, zkráceně LOI. Agentura chtěla uspořádat automobilový veletrh, přičemž pořadatel měl poskytnout prostory a zajistit nezbytné služby technické povahy. Součástí tohoto dokumentu byl zmíněný závazek mlčenlivosti. No, a ten byl podle Agentury porušen.

Soud pak konkrétně řešil smluvní pokutu a její výši.

Více o tom, co se Agentuře na chování pořadatele nelíbilo, a jak si s tím poradil soud, se dozvíte při poslechu tohoto dílu podcastu Podnikej správně.

Napište nám na email ivana@smluvino.cz nebo zavolejte na +420 774 454 924. Domluvíme si úvodní telefonickou konzultaci. Abyste nám mohli lépe vysvětlit vaši konkrétní situaci. Tuto první konzultaci v délce do 20 minut neúčtujeme.

Čerstvé právní tipy v e-mailu. Jednou nebo dvakrát měsíčně.