U soudu: Podnikatelský nájem

Nájem prostoru sloužícího k podnikání upravuje v zákoně jen pár paragrafů. K nim musíme připočítat obecná ustanovení o nájmu, ta ale přímo na tzv. podnikatelský nájem nemíří. Jen pro pořádek, dříve se pro nájem prostoru sloužícího k podnikání používal pojem nájem nebytových prostor. Jelikož je zákonná úprava takto stručná je vhodné si ji doplnit smluvními ujednáními. I o tom jsou dva příběhy od soudu, které se právě podnikatelského nájmu týkají.

Hlavně jsou ale o tom, jaké právní důsledky může mít taková velká vodovodní havárie v pronajatém prostoru, ve kterém podnikáte. V každém z těchto dvou případů se to vyvinulo jinak: V tom prvním použil pronajímatel vodovodní havárii jako důvod pro výpověď nájmu. V tom druhém se zase řešila náhrada škody v prostorách, které byly v důsledku havárie vytopené. Více se dozvíte v tomto dílu podcastu Podnikej (s)právně.

Napište nám na e-mail smluvino@smluvino.cz nebo zavolejte na +420 775 020 795. Domluvíme si úvodní telefonickou konzultaci. Abyste nám mohli lépe vysvětlit vaši konkrétní situaci. Tuto první konzultaci v délce do 20 minut neúčtujeme.

Čerstvé právní tipy v e-mailu. Jednou nebo dvakrát měsíčně.